Menu
7 ترفند کاربردی واتس اپ ویندوز که حتما باید بدانید

7 ترفند کاربردی واتس اپ ویندوز که حتما باید بدانید

تاریخ نگارش: 1397/10/13 - 567 بازدید
پیام‌رسان واتس‌اپ برای بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان، راه برتر به منظور برقراری ارتباط است. این نرم‌افزار برای همه چیز از ارتباط با عزیزان گرفته تا ساماندهی کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب شما را با چند ترفند برای استفاده بهتر از نسخه دسکتاپ واتس‌اپ آشنا می کنیم.
اگر شما دائما در واتس‌اپ هستید، ممکن است بخواهید از یک صفحه بزرگ‌تر استفاده کنید و این همان جایی است که نسخه دسکتاپ واتس‌اپ وارد گود می‌شود. نسخه دسکتاپ واتس‌اپ شبیه به نسخه وب آن است اما به صورت بومی و به عنوان یک برنامه بر روی کامپیوتر یا مک شما کار می‌کند. این نسخه قابل اعتمادتر، سریع‌تر و بسیار بهتر از نسخه وب آن است.
بنابراین، اگر از واتس‌اپ دسکتاپ استفاده می‌کنید، در ادامه این مطلب چند راهنمایی برای کمک به شما ارائه شده است؛ با ما همراه باشید.

1. سفارشی‌سازی اعلان‌ها

7-ترفند-کاربردی-واتس-اپ-ویندوز-که-حتما-باید-بدانید

در واتس‌اپ به طور پیش فرض، هر بار که پیامی را دریافت می‌کنید با اطلاعیه‌های صوتی و تصویری مواجه می‌شوید. اما خوشبختانه راهی برای سفارشی کردن اعلان‌ها وجود دارد.
برای این منظور روی دکمه کشویی در کنار نماد پروفایل خود کلیک کنید و گزینه تنظیمات را انتخاب نمایید. حال گزینه اطلاعیه‌ها (Notifications) را انتخاب کنید.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که گزینه Sounds را غیرفعال کنید. اگر شما نمی‌خواهید محتوای پیام در مک شما قابل رؤیت باشد (مخصوصا اگر شما در یک فضای کاری مشترک هستید)، تیک گزینه Show Previews را بردارید.
برای غیرفعال کردن هشدار به طور کامل، تیک گزینه هشدارهای دسکتاپ (Desktop Alerts) را بردارید. شما همچنین می‌توانید واتس‌اپ دسکتاپ را برای یک ساعت یا یک روز با استفاده از گزینه کشویی در پایین صفحه غیرفعال کنید.

2. از ایموجی‌ها به صورت دستوری استفاده کنید

7-ترفند-کاربردی-واتس-اپ-ویندوز-که-حتما-باید-بدانید

اگر شما از طرفداران ایموجی‌ها هستید، باید یک واتس‌اپ دسکتاپ داشته باشید. هنگامی که یک چت را انتخاب کردید، کلیدهای میان‌بر Shift + Tab را فشار دهید تا ایموجی پیکر انتخاب شود و سپس کلید Enter را بزنید تا آن را باز کنید (این همان جایی است که شما می‌توانید گیف‌ها و برچسب‌ها را پیدا کنید). اما شما حتی نیازی به انجام این کار ندارید. نسخه دسکتاپ واتس‌اپ از این گزینه به صورت کامل پشتیبانی می‌کند.

7-ترفند-کاربردی-واتس-اپ-ویندوز-که-حتما-باید-بدانید

اگر بخواهید یک شکلک خنده‌دار را وارد کنید کافی است، یک دو نقطه (:) در نوار تایپ واتس‌اپ وارد کنید و دستور موردنظرتان را برای فراخوانی اموجی‌ها وارد نمایید.
به عنوان مثال، اگر به دنبال اموجی‌های خندان هستید باید از دستور «laugh:» استفاده کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، لیستی از تمام اموجی‌های خندان در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین، می‌توانید از کلید‌های جهت‌دار برای حرکت بین گزینه‌ها استفاده کنید و کلید Enter را فشار دهید تا آن را به پیام اضافه کنید.

3. حرکت سریع‌تر با استفاده از کلید Tab
در نسخه دسکتاپ واتس‌اپ می‌توانید از صفحه کلید برای عملکرد سریع‌تر استفاده کنید. کلید Tab کاربرد فراوانی در این نسخه دارد. پس از راه‌اندازی برنامه، با اولین فشار این دکمه نوار جستجو نمایش داده می‌شود. دومین Tab، چت فعلی در لیست را نشان می‌دهد. سومین Tab، ایموجی پیکر را هایلایت می‌کند و Tab بعدی جعبه پیام را نشان می‌دهد. دو Tab اول پرکاربردتر از سایرین است.
هر زمان که بخواهید به یک مکالمه جدید بروید، فقط کافی است دکمه Tab را فشار دهید، شروع به تایپ کردن نام کنید، آن را با فشار دادن Enter وارد فهرست کنید و شروع به تایپ کردن پیام کنید.

4. تبدیل شکلک‌ها به ایموجی

7-ترفند-کاربردی-واتس-اپ-ویندوز-که-حتما-باید-بدانید

نسخه دسکتاپ واتس‌اپ از شکلک‌های قدیمی پشتیبانی کرده و آن‌ها را به طور خودکار به اموجی تبدیل می‌کند. فقط کافی است؛ شکلک را مانند معمول وارد کنید و همه گزینه‌های محبوب مانند :-)، :-(، :-p <3، و …. که پشتیبانی می‌شوند را در اختیار داشته باشید. هنگامی که شما کلید Enter را فشار می‌دهید، آن‌ها به صورت یک شکلک در گپ نشان داده می‌شوند.

5. از تغییر فرمت متن استفاده کنید

7-ترفند-کاربردی-واتس-اپ-ویندوز-که-حتما-باید-بدانید

واتس‌اپ در سال 2017، پشتیبانی از فرمت متن را به قابلیت‌های خود اضافه کرد. این به این معنی است که شما هم اکنون می‌توانید از استایل‌های Markdown برای بولد، ایتالیک و یا خط‌ کشیدن روی آن‌ها استفاده نمایید. شما می‌توانید از اصلاحاتی مشابه در نسخه دسکتاپ واتس‌اپ نیز استفاده کنید.
برای بولد کردن متن باید آن را میان دو ستاره (*) قرار دهید. برای ایتالیک کردن متن باید آن را بین دو خط تیره (ـ) قرار دهید و در نهایت برای خط کشیدن روی آن باید متن را بین دو نماد (~) قرار دهید. همچنین برای تغییر فونت، باید متن را بین دو نماد (´) قرار دهید.

6. میانبرهایی برای نسخه دسکتاپ واتس‌اپ
نسخه دسکتاپ این پیام‌رسان برای استفاده از صفحه کلید طراحی شده است و کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید فقط با استفاده از کلیدهای میانبر آن‌ها را انجام دهید. بنابراین نیازی نیست که به منوها نگاه کنید. به نمونه‌های زیر توجه کنید:
Control/Command   N: یک چت جدید شروع کنید.
Control/Command   Shift   N: یک گروه جدید ایجاد کنید.
Control/Command   Shift  [/]: حرکت بین چت‌ها.
Control/Command   E: بایگانی یک چت.
Control/Command   Shift   M: غیرفعال کردن یک گپ.
Control/Command   Shift   U: تغییر وضعیت خواندن گپ.
Control/Command   Backspace/Delete: یک چت را حذف کنید.
Control/Command   P: پروفایل خود را باز کنید.
اگر از مک استفاده می‌کنید، از کلید Command به جای کنترل استفاده نمایید.

7. استفاده از ChatMate برای مک

7-ترفند-کاربردی-واتس-اپ-ویندوز-که-حتما-باید-بدانید

اگر از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید، پیشنهاد می کنیم ChatMate برای واتس‌اپ را امتحان کنید. این یک برنامه شخص ثالث است که تجربه بهتر بری سفارشی کردن واتس‌اپ را برایتان به ارمغان می‌آورد.
به عنوان مثال، ChatMate دارای یک حالت تاریک است که به خوبی با تم macOS Mojave سازگار است. علاوه بر این، از حالت Do Not Disturb و تاچ بار پشتیبانی می‌کند. شما همچنین می‌توانید ChatMate را قفل کنید.
نمایش مترجم متن
بستن کادر مترجم
مترجم متن  
کلمه یا عبارت مورد نظر خود را وارد کنید: