Menu
راه اندازی یک Access Point با چند SSID

راه اندازی یک Access Point با چند SSID

تاریخ نگارش: 1396/1/26 - 1214 بازدید
برای درک بهتر ابتدا موضوع را با یک مثال شروع می کنیم. فرض کنید شما ادمین شبکه یک رستوران هستید و از شما خواسته شده که در آن رستوران شبکه ای پیاده سازی کنید با ۲ امکان زیر:
۱- میهمانان بتوانند با دریافت یوزر و پسورد به شبکه وای فای متصل شده و از اینترنت استفاده کنند.
۲- کارکنان رستوران بتوانند با استفاده از تبلت به شبکه داخلی متصل شده و سفارشات را در سامانه مرتبط ثبت کنند.

حال برای پیاده سازی شما چند راه حل پیش رو دارید:
اول اینکه تمامی کاربران و میهمانان به یک شبکه وای فای متصل شوند.پس از اتصال به شبکه کاربران با وارد کردن نام کاربری و پسورد هات اسپات به اینترنت متصل شوند و کارکنان به سرور ثبت اطلاعات. مشکلی که در این روش وجود دارد این است که شبکه داخلی شما که سرور در آن قرار دارد با ورود میهمانان به این شبکه بسیار نا امن شده و امکان بروز هر مشکلی در آن وجود دارد.
راه حل دوم این است که شبکه شما شبکه ای باشد با دو SSID متفاوت، میهمانان در زمان اتصال به شبکه با انتخاب SSID مربوط به خود به شبکه متصل و از اینترنت استفاده کنند و کارکنان با انتخاب SSID دومی که مختص ارتباط با سامانه و یا شبکه داخلی است به شبکه امن خود متصل شوند.
راه حل دوم امن تر و بهتر است اما حال سوالی که پیش می آید این است که برای پیاده سازی این شبکه ما نیازمند ۲ اکسس پوینت هستیم؟ چنانچه اکسس پوینت شما توانایی پشتیبانی از چند SSID را نداشته باشد جواب بلی است!
شما در این حالت مجبور به استفاده از ۲ اکسس پوینت هستید اما اگر دستگاه اکسس پوینت شما قابلیت پشتیبانی از ۲ یا چند SSID را داشته باشد شما نیازی به خرید تعداد بیشتری دستگاه ندارید.
اکسس پوینتهای روتر بورد میکروتیک قابلیت پشتیبانی از ۲ یا چند SSID را دارد. این امکان نه تنها در اکسس پوینتها بلکه در تمامی تجهیزات روتر بورد میکروتیک که قابلیت تعریف SSID را دارند وجود دارد م(انند روتر های مجهز به وای فای).
ایجاد SSID متفاوت به معنی ایجاد یک شبکه جداگانه یا به عبارتی ایجاد یک اکسس پوینت مجازی است، به همین دلیل این ویژگی در تجهیزات میکروتیک به عنوان Virtual AP شناخته می شود. شما با تعریف Virtual AP می توانید اینترفیس های مختلفی تعریف و آنها را به صورت مجزا مدیریت کنید. در تصاویر زیر شما می توانید مراحل ایجاد یک Virtual AP را مشاهده کنید.
راه-اندازی-یک-Access-Point-با-چند-SSID
راه-اندازی-یک-Access-Point-با-چند-SSID
راه-اندازی-یک-Access-Point-با-چند-SSID
راه-اندازی-یک-Access-Point-با-چند-SSID
راه-اندازی-یک-Access-Point-با-چند-SSID
راه-اندازی-یک-Access-Point-با-چند-SSID
نمایش مترجم متن
بستن کادر مترجم
مترجم متن  
کلمه یا عبارت مورد نظر خود را وارد کنید: