Menu
 نصب، راه اندازی و پیاده سازی مایکروسافت سیستم سنتر Virtual Machine Manager

نصب، راه اندازی و پیاده سازی مایکروسافت سیستم سنتر Virtual Machine Manager

تاریخ نگارش: 1395/12/24 - 1189 بازدید
Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2012 نرم افزار مجازی سازی بسیار قدرتمندی است که مدیریت زیرساخت های مجازی و فیزیکی را امکان پذیر می سازد. با استفاده از Virtual Machine Manager امکان افزایش میزان بهره وری سرورهای سازمان فراهم گردیده که این امر باعث بهینه سازی نحوه استفاده از سخت افزارها در پلتفورم‏ه ای گوناگون می‏ شود.
Virtual Machine Manager علاوه بر موارد مذکور، قابلیت هایی نظیر برنامه ریزی، توسعه، مدیریت و بهینه سازی زیرساخت های مجازی را نیز شامل می‏ شود. همچنین می توان از Virtual Machine Manager  به منظور حداکثرسازی منابع دیتاسنتر و نیز افزایش سرعت پاسخگویی به مشکلات سرویس های فناوری اطلاعات سازمان با استفاده از تکنولوژی‏ های موجود استفاده نمود.

قابلیتها:
مدیریت مجازی سازی پلتفرم‌های مختلف از یک کنسول
System Center Virtual Machine Manager قابلیت مدیریت Hypervisor های مختلف را به صورت یکپارچه دارد. علاوه بر Hyper-V و ESX VMware این نرم افزار Citrix XenServer را نیز پشتیبانی می کند. SCVMM از ویژگی های خاص VMware مانند VMotion پشتیبانی کرده و قابلیت هایی مانند Intelligent Placement یا جایگزینی هوشمند سرورهای VMware را ارائه می دهد. این سرویس همچنین یک ویزارد ساده ای را برای تبدیل آسان دیسک های مجازی VMware به VHD نیز فراهم آورده است.
تبدیل های PV2 (Physical to Virtual) سریع و مطمئن
SCVMM به شما کمک می کند تا به آسانی یک ماشین فیزیکی را با نصب یک Agent، تبدیل به یک ماشین مجازی کنید و آن را از SCVMM مدیریت کنید.
واگذاری بعضی وظایف Admin ها به کاربران
یکی دیگر از ویژگی های جدید SCVMM واگذاری بعضی از وظایف Admin به کاربران است. این قابلیت سبب می شود تا وظایف و فعالیت هایی که به راهبران محول شده اند، تخصصی تر شوند. برای مثال در صورت نیازT یک کاربر می تواند با استفاده از یک واسط کاربری Web-Based بدون صرف زمان، ماشین مجازی مورد نیاز را ایجاد کند.
قابلیت ایجاد Private Cloud
یکی از قابلیت های منحصر به فرد SCVMM قابلیت ایجاد Private Cloud است. این کلود که کاملا مشابه کلودهای عمومی است به کاربران اجازه می دهد بدون دیدن ساختارها و سخت افزار های زیربنا از منابع موجود در کلود استفاده کنند. این قابلیت همچنین به راحتی اجازه کم و زیاد کردن منابع و سخت افزارها را می دهد. SCVMM این قابلیت را بر روی هر سه Hypervisor پشتیبانی می کند.
نصب سیستم عامل از راه دور
System Center Virtual Machine Manager این قابلیت را دارد که از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی، سیستم عامل مورد نظر را بر روی سرور فیزیکی نصب و پیاده سازی کند.
Live Migration
SCVMM ادمین ها را قادر می سازد تا یک ماشین مجازی را میان هاست های کلاسترشده جابجا کنند، به نحوی که برای کاربران متصل به ماشین مجازی اصلا اثر منفی نداشته باشد. این ویژگی، انعطاف پذیری Admin ها را در پاسخگویی به Down-Time های برنامه ریزی شده  افزایش می دهد و Availability ماشین‌های مجازی را نیز بالا می برد.
ارتباط با Storage ها
SCVMM قابلیت این را دارد که Storage Array را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کند. سپس Admin می تواند در SCVMM آن Storage را به قسمت های منطقی تقسیم کرده و به صورت Clustered Shared Volumes به هاست ها تخصیص دهد.

مزایا
مدیریت آسان و به صرفه
برای متخصصین فناوری اطلاعات، SCVMM رویکردی آسان و به صرفه برای مدیریت یکپارچه ماشین های مجازی و فیزیکی است. SCVMM امکان “بهینه-سازی منابع و عملکرد” یا PRO (Performance and Resource Optimization) را به منظور ارائه روشی موثر و پویا برای مدیریت زیرساخت مجازی، میسر کرده و ادغام و استفاده سرورهای فیزیکی کم بهره یا کم کارکرد را که تا پیش از این چندان قابل استفاده نبودند امکان پذیر می کند.
حداکثر استفاده از منابع دیتاسنتر
SCVMM پشتیبانی های End-to-End را به منظور ادغام سرورهای فیزیکی در یک زیرساخت مجازی ارائه می دهد، همچنین قابلیت تبدیل سریع و قابل اطمینان ماشین فیزیکی به مجازی و “جایگزینی هوشمند ” که بارهای کاری مجازی را به طور دقیق و خواسته شده بین سرور های فیزیکی تقسیم می کند را فراهم می‏سازد. SCVMM همچنین دارای یک کنسول مرکزی برای مدیریت و بهینه سازی منابع است.
ارائه راه حل‏های فوری و بهبود سرعت پاسخ گویی به مشکلات
SCVMM امکان ایجاد فوری ماشین های مجازی، کنترل مرکزی بلوک های دیتاسنتر مجازی مانند سرورها، فضای ذخیره‏ سازی و شبکه و نیز واگذاری اختیارات به کاربران مجاز را فراهم می‏ آورد. قابلیت PRO در این محصول، بصورت دینامیک پاسخگوی سناریوهای از کارافتادگی و یا پیکربندی‏های ضعیفی است که در سخت افزارها، سیستم ‏عامل‏ها و برنامه ها شناسایی می شوند.
استفاده از ابزارهای موجود فعلی در دیتاسنترها
SCVMM از تکنولوژی و ابزارهای ویندوزی فعلی موجود در دیتاسنترها استفاده می‏ کند و در عین حال نیاز ما به بازآموزی Admin ها و نیروهای HelpDesk را به حداقل می‏رساند.
نمایش مترجم متن
بستن کادر مترجم
مترجم متن  
کلمه یا عبارت مورد نظر خود را وارد کنید: