Menu
چگونه آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 را غیر فعال کنیم

چگونه آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 را غیر فعال کنیم

تاریخ نگارش: 1397/9/16 - 384 بازدید
در این مطلب قصد داریم به آموزش غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.
برنامه های دانلود شده از طریق مایکروسافت اپ استور در ویندوز 10 به صورت خودکار آپدیت می‌شوند. در برخی مواقع ممکن است کاربر بنا به دلایل مختلف از جمله مصرف حجم اینترنت بالا تمایلی به آپدیت برنامه های خود نداشته باشد. در واقع آپدیت خودکار برنامه ها می‌تواند یکی از دلایل اتمام ناگهانی حجم اینترنت باشد. در چنین شرایطی کاربر می‌تواند از آپدیت خودکار برنامه هایی که از طریق مایکروسافت استور دانلود شده‌اند، جلوگیری کند و به صورت دستی نسبت به آپدیت برنامه های مورد نظر خود اقدام نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا به آموزش غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 بپردازیم.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10
اولین قدم به منظور غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 مراجعه به مایکروسافت استور است. بدین منظور در کادر جستجو ویندوز عبارت Store را تایپ کرده سپس روی گزینه Microsoft Store کلیک کنید.

چگونه-آپدیت-خودکار-برنامه-ها-در-ویندوز-10-را-غیر-فعال-کنیم

در قسمت بالایی و سمت راست پنجره نمایان شده، روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و گزینه Settings را از منو انتخاب کنید.

چگونه-آپدیت-خودکار-برنامه-ها-در-ویندوز-10-را-غیر-فعال-کنیم

در این مرحله اسلایدر گزینه Update Apps Automatically را در حالت غیر فعال قرار دهید.

چگونه-آپدیت-خودکار-برنامه-ها-در-ویندوز-10-را-غیر-فعال-کنیم

همانطور که مشاهده کردید، غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه ها در ویندوز 10 به راحتی امکان پذیر است. در صورتی که پس از غیر فعال سازی این قابلیت قصد آپدیت اپلیکیشن‌های مربوط به مایکروسافت استور را داشته باشید، نیاز است تا به مایکروسافت استور مراجعه کرده و به صورت دستی اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق بخش Downloads and Updates دانلود کنید. جهت فعال سازی مجدد آپدیت خودکار برنامه ها، مراحل ذکر شده در بالا را طی کرده و اسلایدر گزینه Update Apps Automatically را در حالت فعال قرار دهید.
نمایش مترجم متن
بستن کادر مترجم
مترجم متن  
کلمه یا عبارت مورد نظر خود را وارد کنید: