Menu
مایکروسافت از برنامه ویندوز دسکتاپ برای توسعه‌دهندگان رونمایی کرد

مایکروسافت از برنامه ویندوز دسکتاپ برای توسعه‌دهندگان رونمایی کرد

تاریخ نگارش: 1396/11/5 - 711 بازدید
امروز مایکروسافت از ابزار جدیدی تحت‌ عنوان ویندوز دسکتاپ رونمایی کرد که توسعه‌دهندگان را در نظارت بر عملکرد اپلیکیشن‌هایشان یاری می‌کند.
ابزار ویندوز دسکتاپ طراحی شده است تا با ارائه‌ی آمار و جزئیات، مدیریت و عیب‌زدایی برنامه‌ها را برای توسعه‌دهندگان هموارتر از گذشته کند. همان‌طور که می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، توسعه‌دهندگان می‌توانند بررسی‌ اجمالی‌ از عملکرد برنامه‌های خود داشته باشند؛ همچنین این امکان وجود دارد که چندین اپلیکیشن را به این داشبورد اضافه کرد. برای احراز هویت توسعه‌دهنده‌ی برنامه، ابتدا باید فایل امضانشده‌ای را دانلود کنید و سپس همان امضایی را در آن فرم انجام دهید که در برنامه‌ی مد نظرتان وجود دارد.
مایکروسافت-از-برنامه-ویندوز-دسکتاپ-برای-توسعه‌دهندگان-رونمایی-کرد

از طریق این پرتال، می‌توان به اطلاعات سلامت برنامه نیز دسترسی داشت و آن را بر اساس موقعیت‌های مکانی متفاوتی مرتب کرد. همچنین می‌توان وضعیت سلامت را در کنار میزان پذیرش نسخه‌های منتشرشده مورد بررسی و مقایسه قرار داد. علاوه بر این، امکان دانلود Stack Trace-ها و فایل‌های CAB‌ برای ردیابی خطا‌ها وجود دارد.
مایکروسافت-از-برنامه-ویندوز-دسکتاپ-برای-توسعه‌دهندگان-رونمایی-کرد

نکته‌ی حائز اهمیت درباره‌ی این ابزار، امکان دسترسی به آن از طریق API است و توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از API مربوطه، بی‌نیاز از مراجعه به پرتال شوند. ابزار فوق جایگزینی برای برنامه‌ی Microsoft Sysdev Partner Portal است که پیش‌تر چنین عملکردی را با قابلیت‌های کمتر ارائه می‌کرد. ویندوز دسکتاپ کاملا رایگان است و شما می‌توانید از طریق این لینک به آن دسترسی داشته باشید.
نمایش مترجم متن
بستن کادر مترجم
مترجم متن  
کلمه یا عبارت مورد نظر خود را وارد کنید: