Menu
انتشار جزئیات بیشتر از سیستم عامل جدید مایکروسافت موسوم به ویندوز کلود

انتشار جزئیات بیشتر از سیستم عامل جدید مایکروسافت موسوم به ویندوز کلود

تاریخ نگارش: 1395/11/19 - 743 بازدید
در اوایل هفته گزارش شد که مایکروسافت در حال کار بر روی نسخه جدیدی از ویندوز ۱۰ به نام ویندوز ابر یا Windows Cloud می باشد.
در حالی که جزئیات فعلی در مورد این سیستم عامل بسیار کم می باشد، اما اولین تصاویر از آن به بیرون درز کرده است.
پیش از این گفته شده بود که ویندوز کلود تنها قادر به اجرای برنامه های UWP از فروشگاه ویندوز است. آخرین تصاویر و اطلاعات منتشر شده این خبر را به همراه نشان دادن یک رابط کاربری بسیار شبیه به ویندوز ۱۰ تایید می کند.
در حالی که این پلتفرم هنوز در مراحل اولیه توسعه به سر می برد، که یعنی بسیاری از موارد در آن تغییر خواهد کرد، انتظار می رود که مایکروسافت شباهت آن را به ویندوز ۱۰ حفظ کند و در عین حال بر روی برنامه های UWP تمرکز کند. با کنار زدن کورتانا، بینگ، و Edge، گفته می شود که ویندوز ابر تناسخی از ویندوز RT می باشد.
انتشار-جزئیات-بیشتر-از-سیستم-عامل-جدید-مایکروسافت-موسوم-به-ویندوز-کلود
یکی از ویژگی های اصلی و متمایزکننده ویندوز کلود از ویندوز ۱۰ محدودیت در اجرای برنامه های UWP خواهد بود. تصویر فاش شده از ویندوز کلود نشان می دهد که اگر بخواهید نرم افزار دیگری را باز کنید با پیام “این برنامه برای این نسخه از ویندوز طراحی نشده است” روبرو خواهید شد.
معلوم نیست که مایکروسافت چه زمانی از ویندوز کلود رونمایی می کند. اما از آن جا که این سیستم عامل از همین حالا مورد توجه قرار گرفته و سر و صدای زیادی به پا کرده، عرضه آن می تواند زودتر از انتظار باشد. مایکروسافت اعلام کرده که با هدف رقابت با سیستم های عامل کروم و کروم بوک در حال کار بر روی ویندوز کلود است. با توجه به این که به روز رسانی Windows 10 Creators در ماه آپریل منتشر خواهد شد، احتمالا شاهد عرضه ویندوز کلود هم در همان زمان باشیم.
نمایش مترجم متن
بستن کادر مترجم
مترجم متن  
کلمه یا عبارت مورد نظر خود را وارد کنید: